„Niecodzienność. Majańskie fiesty” - wystawa fotografii Julii Zabrodzkiej ONLINE!

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl zaprasza na wirtualne zwiedzanie wystawy fotografii Julii Zabrodzkiej pt. „Niecodzienność. Majańskie fiesty”.

Wystawa prezentowana jest w Galerii DeKa i w Galerii Drugiego Planu do 30 kwietnia 2020 r. w Domu Kultury Chwałowice. Wszystkie prezentowane na wystawie fotografie można zobaczyć w umieszczonej pod opisem wystawy galerii na stronie: KLIKNIJ TUTAJ.

Wydruki fotografii do wystawy zostały dokonane przez Radosława Czaplę: www.radoslawczapla.pl , www.facebook.com/radoslawczaplafotograf.

„Niecodzienność. Majańskie fiesty”
Skromne dziewczyny przebierają się za drapieżne superbohaterki rodem z amerykańskich komiksów. Majańscy sołtysi zakładają identyczne, tradycyjne stroje i spotykają się w hali sportowej, by przekazać władzę swym następcom. Amatorska grupa teatralna co roku odgrywa prekolumbijski epos, nawet jeśli nikt tego spektaklu nie ogląda. Niecodzienne wydarzenia, odwieczne rytuały, fiesty, które wcale nie muszą być radosne. Rytm życia Majów wyznaczają święta i wydarzenia, które muszą się odbyć, by świat mógł toczyć się dalej. Wybrane na wystawę zdjęcia to zbiorowy portret majańskich fiest - niezwykle ważnych dla urządzających je społeczności i bardzo daleki od naszych wyobrażeń o gorącej latynoskiej zabawie.

Julia Zabrodzka - z wykształcenia socjolożka. Z zawodu fotografka, która czasem pisze o miejscach i ludziach. Na stałe związana z miesięcznikiem „Podróże” i portalem Kukbuk.pl. Jej zdjęcia i teksty ukazały się również w „Wysokich Obcasach”, „Piśmie”, „Polityce”, „Znaku”, „Esquire”, a także w The Guardian Picture Essay. Finalistka konkursów fotograficznych: Grand Press Photo, Konkursie im. Krzysztofa Millera „Odwaga patrzenia”, Leica Street Photo czy Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Regularnie wraca do Ameryki Środkowej, gdzie w sumie spędziła ponad rok. Instagram: juliazabrodzka.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dkchwalowice.pl