„Między kulturą a naturą. Sztuka ogrodowa” spacer dla rodzin z dziećmi, przyjazny sensorycznie dla osób w spektrum autyzmu

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Łazienkowskie ogrody to różnorodny przyrodniczo obszar, będący domem wielu gatunków roślin i zwierząt. Podczas spacerów poznamy bogactwo tutejszej fauny i flory, zwyczaje mieszkających tu ptaków i ssaków oraz najciekawsze okazy drzew i krzewów. Przyjrzymy się również, jak od wieków współgrają ze sobą natura i sztuka.
Spacer II: „Między kulturą a naturą. Sztuka ogrodowa”
Spotkanie będzie okazją do podziwiania letniej rezydencji króla Stanisława Augusta - założeń ogrodowych wraz z pałacami i pawilonami. Zobaczymy miejsca dobrze rozpoznawalne i mniej znane, jak Świątynia Sybilli czy fundamenty Oranżerii Neogotyckiej. Dowiemy się, jak łazienkowskie ogrody zmieniały swoje oblicze na przestrzeni wieków. Poznamy cechy ogrodu włoskiego, angielskiego, romantycznego i modernistycznego. Spacerując alejkami, porozmawiamy o specyfice małej architektury w ogrodach romantycznych i dowiemy się, skąd pochodzi nazwa Belweder.
Spacer odbywa się w ramach cyklu „Ogród otwarty. Spacery śladami natury i kultury”. Istnieje możliwość uczestniczenia w jednym, dwóch lub trzech spacerach.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl