„Masska” przegląd teatralny: Wieczór z Gwiazdami

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

10
 TEATR „EPHATA” zaprasza na spektakl pt. GARB(Y), który odbędzie się o godz. 18.00
Spektakl „Garb(y)” powstał na podstawie opowiadań Leszka Kołakowskiego po tytułem „Garb” ze zbioru: „Bajki z Lajlonii”. Tematem głównym staje się tytułowy „garb”, gdzie zadajemy sobie pytanie dotyczące naszej autentyczności. Garb staje się maską, którą człowiek zakłada,aby zaprezentować się z innej strony przed otoczeniem. Powstaje pytanie: czy w pogoni za akceptacją, uzasadnione jest zatracenie swojej osobowości… Przedstawienie w formie teatru ruch i symbolu.
Autor: Robert Cyrta i Zespół na podstawie opowiadań Leszka Kołakowskiego.
Reżyser: Robert Cyrta
Ilość aktorów: około 15 osób
Czas spektaklu: około 30 minut
Teatr „Ephata” powstał w 1997 roku w Iławie, a 12 lat temu przeniósł się do Gdańska iznalazł scenę najpierw w Pałacu Młodzieży, a potem w XX Liceum ogólnokształcącym w Gdańsku, gdzie co prawda ze zmienioną obsadą tworzy opartą na słowie, ruchu, symbolice i plastyce ciała widowiska teatralne. Obecnie Teatr „EPHATA” jest niezależną grupą teatralną, który skupia młodzież z Gdańska w wieku od 17 do 26 lat.
„Ephata” z języka greckiego znaczy „otwórzsię”, i taki jest teatr: otwarty i poszukujący tego co dobre i piękne.
Założyciel, instruktor teatralny i reżyser: Robert Cyrta


Teatr Mimoto zaprasza na spektakl pt. „Teraz nie ty!” na podst. „Antygony w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego, który odbędzie się o godzinie 19.00.
„(…) dzisiaj w teatrze jest co najmniej jedna osoba,
która niedługo znajdzie się na ulicy (…)”
Tragifarsa „Teraz nie ty!” to opowieść, którą każdy z nas mógłby odnieść do samego siebie. Nie wiemy tego, co może wydarzyć się jutro, za tydzień, za rok… i jakim stanie się nasze życie. Bezdomny bohater sztuki to everyman, który symbolizować może każdego, bez względu na to,jaką obecnie zajmuje się pozycję, pełni funkcję, kim się jest… Nikt niemoże być pewien tego, co przyniesie czas. Spektakl porusza fundamentalnąkwestię godności i przynależności człowieka, w oparciu o doświadczenia wprzestrzeni, jaką staje się dla bohaterów namiot bezdomnych w nowojorskim parku.
Bohaterami spektaklu jest grupa homelessów, która postanawia ‘zaczarować’ własną przykrą rzeczywistość angażując się w próbę wystawienia spektaklu o nich samych.
Scenariusz i reżyseria: Barbara Ziemkiewicz, Adam Stawicki
Dialogi: Aktorzy Teatru Mimoto

Tickets: https://teatrnaplazy.interticket.pl/.
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.teatrnaplazy.pl