"Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

20

"Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena to propozycja dla młodych melomanów. Jest to spektakl stworzony przez realizatorów Opery Śląskiej, w którym udział biorą dzieci i młodzież. Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu WIECZORY MAŁOPOLSKIE

Spektakl to interaktywne widowisko, aktywnie włączające publiczność w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery – dowiadują czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent.

Fabuła:
Chłopiec Sam zostaje sprzedany przez biednego ojca złym kominiarzom. Podczas pracy kominiarczyk utyka w kominie. Na szczęście wyciągają go stamtąd mali mieszkańcy domu i pomagają w ucieczce. Taką historię stworzyli wspólnie kompozytor Benjamin Britten i autor libretta, Eric Crozier. Opera jest interaktywna. Biorą w niej udział dorośli śpiewacy, dzieci oraz sama publiczność.

Mam nadzieję, że publiczność da się wciągnąć do naszego spektaklu - mówi Zofia Dowjat, reżyser.
Muzyka jest bardzo różnorodna, nawiązuje do różnych gatunków - pojawiają się m.in. walc, szanty czy kołysanka.- Zaletą tej opery, jest to, że odczarowuje gatunek opery tradycyjnej, właśnie przez to, że dzieci nie śpiewają głosami operowymi - podkreśla Grzegorz Brajner, kierownik muzyczny.

Realizację poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, spośród których wybrano młodych artystów, dla których udział w spektaklu jest z pewnością wyzwaniem.

Libretto: Eric Crozier, przekład: Maria Serga-Nowosad

Kierownictwo muzyczne, dyrygent: Grzegorz BRAJNER
Reżyseria: Zofia DOWJAT
Scenografia i kostiumy: Dagmara WALKOWICZ-GOLEŚNY
Soliści chóru pod kierownictwem: Krystyny KRZYŻANOWSKIEJ-ŁOBODY
Kierownictwo chóru dziecięcego: Oskar ZGOŁA

Wykonawcy:
Panna Rowan – Roksana MAJCHROWSKA, Panna Baggot – Jolanta WYSZKOWSKA, Czarny Bob – Adam JANIK, Clem – Michał BAGNIEWSKI, Tom – Wojciech PACZYŃSKI, Alfred – Dariusz NURZYŃSKI, Julia – Małgorzata WIERZBICKA, Narrator – Witold DEWOR, Sam – Paweł CHWIEDORUK, Hugh – Maksymilian BRZEZINA/Zuzanna SZMAGAŁA, Tina - Julianna JEZIOROWSKA/Urszula SZMAGAŁA, Kay - Aleksander ŚNIEGOCKI, Johny – Anna JEZIORSKA/Olga MAZUROWSKA, Sophie – Anna LASKOWSKA, Ben – Wojciech KACZMAREK

Chór oraz orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu

BILETY
parter: 20,00 zł (normalny) i 15,00 zł (ulgowy)
balkon główny: 15,00 zł (normalny) i 10,00 zł (ulgowy)
balkony boczne: I piętro 10,00 zł

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie mcksokol.pl