"Made in Poland. Koncert dla Mieszkańców" – w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress - z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Dnia 11 listopada w całym kraju obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach zaborów.

Z tej okazji chcemy zaprosić Państwa na „Made in Poland. Koncert dla Mieszkańców” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.

W programie tego wyjątkowego koncertu ukazującego piękno kultury narodowej znajdą się m.in. najbardziej rozpoznawalne na świecie kompozycje polskich twórców w opracowaniu na orkiestrę kameralną z towarzyszeniem wybitnego solisty – puzonisty Jarosława Meisnera. Podczas koncertu odbędzie się również prapremiera „Euphory concerto” Adama Wesołowskiego w wersji na puzon i orkiestrę, tym samym tczewscy melomani dostąpią przywileju wysłuchania tego dzieła jako pierwsi na świecie. Będzie to również wyjątkowa okazja by wsłuchać się w brzmienie tego niezwykle intrygującego instrumentu jakim jest puzon, który nie tak często gości w salach koncertowych. Zapraszamy więc na koncert pełen artystycznych doznań, prezentujący wyjątkową różnorodność w twórczości polskich kompozytorów, który pozwoli na prawdziwie pogłębione przeżywanie muzyki.

Dziedzictwo kulturowe stanowi jedną z najwyższych wartości świadczących o Ojczyźnie.
Koncert dofinansowano z budżetu Miasta Tczewa.

Organizatorzy:
Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane

Sala widowiskowa CKiS
Wstęp wolny

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie ckis.tczew.pl