„Kozłowscy. Powrót do Wilanowa” - wystawa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Centrum Kultury Wilanów zaprasza do galerii „Taras Sztuki” na wernisaż i wystawę artystów związanych z Wilanowem, ojca i syna – Tadeusza i Jacka Kozłowskich. Wstęp wolny!

Tadeusz Kozłowski – postimpresjonista związany z nurtem koloryzmu, członek grupy Realiści, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach profesorów Tadeusza Pruszkowskiego i Felicjana Szczęsnego Kowarskiego. Jego domeną było olejne malarstwo sztalugowe, chociaż w dorobku artysty odnajdziemy także liczne gwasze, akwarele, grafiki, rysunki oraz projekty scenografii i kostiumów teatralnych. Szczególną rolę w jego biografii odegrał Wilanów. To tu zamieszkał wraz z żoną w 1939 roku i mieszkał do 1964 r., kiedy nakazem przesiedlenia został zmuszony do przeprowadzenia się do Warszawy. Pracował w Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie. Pełnił też funkcję kuratora warszawskiej Kordegardy. Po wojnie uczestniczył w 110 wystawach, wykonał setki prac olejnych, tysiące gwaszy i rysunków oraz ilustracji książkowych, zdobył liczne nagrody i wyróżnienia.

Jacek Kozłowski – wychowywał się w wilanowskiej, artystycznej atmosferze domu rodzinnego. W pracy twórczej lubi zmagać się z twardym, trudnym materiałem. Rzeźbi w drewnie akacjowym, granicie, kości. W jednej pracy lubi łączyć różne materiały, np. kość i drewno albo szkło i metal. Rzeźby i płaskorzeźby umieszcza również w biżuterii, w której poszukuje nowych form wyrazu. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych w Polsce oraz w zbiorach prywatnych w kraju, a także w USA, Kanadzie, Japonii, Australii, we Włoszech, Holandii, Belgii, Danii, Austrii.

Otwarcie wystawy malarstwa Tadeusza Kozłowskiego i rzeźb Jacka Kozłowskiego nastąpi 31 maja, o godz. 15.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Wystawę można oglądać w czerwcu w godzinach pracy Centrum Kultury Wilanów, wyłączając weekendy. 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com