Poprzednie edycje projektu Kultura Dostępna w Kinach

I edycja

Pierwsza edycja projektu „Kultura Dostępna w kinach” ruszyła 30 kwietnia 2015 roku. W tym dniu w 35 kinach sieci kin Helios i warszawskim kinie Iluzjon pokazany został, nagrodzony Oscarem, film ”Ida”. „Kultura Dostępna w Kinach” to zaproszenie do spędzania czwartkowych popołudni z polskimi filmami w przystępnej cenie biletu – 10 zł dla każdego.

Wydarzenia:

Obywatel, Wałęsa. Człowiek z nadziei , Rejs

II edycja

W ramach drugiej edycji projektu „Kultura Dostępna w Kinach” Narodowe Centrum Kultury,  wraz z siecią kin Helios i warszawskim kinem Iluzjon ponownie zaprosiły na tanie czwartkowe pokazy filmowe. Polskie filmy wybrane do projektu cieszyły się uznaniem krytyków i publiczności w czasie Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Wydarzenia:

Obława, Papusza, W imię

III edycja

Początek 2016 roku to również początek trzeciej edycji projektu Kultura Dostępna w kinach. Tanie czwartki z polskimi filmami przyciągają coraz większą liczbę widzów. Dzięki projektowi fani polskiego mogli zobaczyć film „Karbala”, przejmujące „Obce niebo”, sensacyjne „11 minut”, kryminalnego „Czerwonego pająka”, przełamującego konwencje „Demona”. Nie zabrakło też komedii, bo w repertuarze na 2016 rok znaleźli się „Król życia” i „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Wydarzenia:

Hiszpanka , Karbala, Karbala

IV edycja

Czwarta edycja projektu trwała od maja do końca sierpnia 2016 roku. W tym czasie widzowie w 40 kinach w całej Polsce zobaczyli nagradzane „Córki Dancingu”, „Moje córki krowy”, „Demona” i bijącą rekordy popularności „Planetę singli”. Nie zabrakło też pokazów specjalnych. Z okazji Roku Sienkiewiczowskiego oraz z myślą o maturzystach, został pokazany film „Potop Redivivus” w wersji po rekonstrukcji cyfrowej. W  rocznicę urodzin Jana Pawła II, publiczność mogła zobaczyć film dokumentalny „Apartament”, będący obrazem papieża, jaki znali tylko jego najbliżsi.

Wydarzenia:

Panie Dulskie, Potop Redivivus, Karbala

V edycja

W jesienno-zimowej, piątej edycji projektu, zaprosiliśmy między innymi na ekstrawagancki musical "Córki dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, dramat obyczajowy „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza, powstały na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll i „Pitbull. Nowe porządki”  w reżyserii Patryka Vegi, który w sposób bezkompromisowy ukazuje życie warszawskich policjantów.

Wydarzenia:

Planeta Singli, Listy do M. 2, W spirali

VI edycja

To już 6. edycja projektu Kultura Dostępna w Kinach. W każdy czwartek o godzinie 18 gramy specjalnie wybrane polskie filmy. Kup bilet za 10 zł i zrelaksuj się w kinowym fotelu. Naszymi partnerami jest sieć kin Helios w całej Polsce, Kino Iluzjon i Elektronik w Warszawie. Operatorem cylku jest Narodowe Centrum Kultury. Sprawdź repertuar 6. edycji.

Wydarzenia:

Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy, Słońce, to słońce mnie oślepiło, Smoleńsk

VII edycja

Polskie kino potrafi zaskoczyć i odpowiadać  na trudne pytania: czy kobiety są niebezpieczne? Co się dzieje z człowiekiem, który wpadł w amok? jakie są tajniki sztuki kochania? Przekonaj się oglądając najnowsze produkcje filmowe. W każdy czwartek, o godzinie 18:00, możesz to zrobić za jedyne 10 zł w sieci kin Helios oraz warszawskich kinach Iluzjon i Elektronik w ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach.

 

Wydarzenia:

Pokot, Polandja, Kamper

VIII edycja

Skorzystaj z okazji i poznaj najnowsze polskie filmy! W każdy czwartek możesz je zobaczyć za jedyne 10 zł. W ramach 8. edycji projektu Kultura Dostępna w Kinach zapraszamy na projekcje w sieci kin Helios w całej Polsce i w warszawskich kinach Iluzjon i Elektronik.

Edycja pełna gwiazd ekranu zacznie się 7 września od filmu „Gwiazdy” – klimatycznie zobrazowanej historii kariery piłkarskiej i życia Jana Banasia. Film przeniesie nas do lat ’70., a w rolach głównych zobaczymy Mateusza Kościukiewicza i Sebastiana Fabijańskiego.

Fabularyzowane biografie cieszą się ostatnio wielkim powodzeniem, co dowodzi, że nie brakuje nam w historii i kulturze barwnych osobowości. Dlatego w tej edycji zobaczymy jeszcze pięć  filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach.  Będą to „Sztuka kochania, historia Michaliny Wisłockiej”„Maria Skłodowska-Curie”„Bodo”„Powidoki” i „Amok”.

Wielbicieli kina sensacyjnego zainteresują „Volta” Juliusza Machulskiego,„Konwój” z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem oraz pełny mocnych ról „Pitbull, niebezpieczne kobiety”.  Bardziej refleksyjne propozycje to „Pokot” Agnieszki Holland, „Szatan kazał tańczyć” i „Moje córki krowy”. Eksperymentalne „Królewicz olch” i „Wściekłość” - to kino w nowatorski sposób pokazujące problemy młodszego pokolenia. Jedyny dokument w repertuarze – „21 x Nowy Jork” –  da widzom możliwość spotkania z intrygującymi mieszkańcami Nowego Jorku, których w metrze poznał filmowiec Piotr Stasik.

Wydarzenia:

Amok, Maria Skłodowska-Curie, Powidoki

IX edycja

Nie przegap okazji i obejrzyj najnowsze, polskie filmy w każdy czwartek za jedyne 10 zł. Już 4 stycznia ruszamy z 9 edycją projektu Kultura Dostępna w Kinach. Tym razem zapraszamy na seanse nie tylko o 18:00, ale i o 13:00.

9. edycję otworzy „Pokot” Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły „Twój Vincent”, który pokażemy już 25 stycznia.

Fanów kina historycznego zapraszamy na filmy „Habit i zbroja” oraz „Zgoda” z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, „Najlepszy”, czyli historia życia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film „Cichą noc” z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa oraz „Ptaki śpiewają w Kigali”, ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

15 marca zapraszamy na kontrowersyjny „Botoks” Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Dwa filmy w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, dlatego będzie można zobaczyć je raz jeszcze, są to: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Po prostu przyjaźń”.

Na seanse o godz. 13:00 zapraszamy do wybranych kin Helios. Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl.

Wydarzenia:

Botoks, Zgoda, Człowiek z magicznym pudełkiem

X edycja

 10. EDYCJA PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH

Już po raz 10. zapraszamy na projekcje filmowe w ramach „Kultury Dostępnej w Kinach”! Jak zawsze pokażemy najnowsze polskie filmy, w każdy czwartek, za jedyne 10 zł. Seanse odbywają się niezmiennie o 13:00 i 18:00. Ruszamy 3 maja!

Początek 10. edycji zapowiada się dość romantycznie. Zaczynamy 3 maja filmem „Narzeczony na niby”, a tydzień później wyświetlimy hit Box Office, czyli „Podatek od miłości”.

Następnie pokażemy przewrotną komedię „Atak paniki” i poruszający „Plan B”. Zazębiające się wątki fabularne w obu filmach pokazują jak przewrotny potrafi być los i mimo wielu sytuacji kryzysowych zawsze jest jakieś wyjście.

Do repertuaru trafiły także tytuły, które mają na koncie festiwalowe sukcesy. „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak – nagrodzony Złotym Lwem za najlepsze zdjęcia, „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc doceniona Złotymi Lwami, m.in. za najlepszy scenariusz  i „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, która z tegorocznego Berlinale wróciła ze Srebrnym Niedźwiedziem.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji uczniów i nie tylko zapraszamy na nominowaną do Oscara, niezwykłą animację malarską, „Twój Vincent” przedstawiającą historię życia wybitnego artysty Vincenta Van Gogha!

Szukasz w kinie mocnych wrażeń? Przyjdź na „Pitbulla. Ostniego psa” Władysława Pasikowskiego i filmy Patryka Vegi! Tym razem pokażemy „Botoks” oraz „Kobiety mafii”, które projekcją 30 sierpnia zamykają 10. edycję projektu.

Ponownie zapraszamy na cieszące się dużym zainteresowaniem i obsypane nagrodami filmy z poprzedniej edycji. „Najlepszy”, „Cicha noc” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Na seanse o godz. 13:00 zapraszamy do wybranych kin Helios. Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl

Bieżący repertuar i adresy kin znajdziesz na www.kulturadostepna.pl.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH obecna jest w miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jelenia Góra, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Legnica, Lubin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa oraz Wrocław.

Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Patroni medialni: Filmweb.pl

Partnerzy: Sieć kin Helios, Kino Iluzjon, Kino Świat, Next Film, Mówi Serwis, Akson Studio, Against Gravity, Gutek Film, Best Film, DAREK DIKTI Biuro Pomysłów, Forum Film Poland

Wydarzenia:

Serce miłości, Listy do M. 3, Kobieta sukcesu

XI edycja

 11. EDYCJA PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH

Spędź jesienne czwartki w kinie!

Kultura Dostępna w Kinach stratuje z XI edycją! Już od 6 września zapraszamy na seanse do sieci kin Helios i kina Iluzjon w Warszawie. W repertuarze m.in. „Zimna Wojna”, filmy dokumentalne o wyjątkowych artystach, a także tytuły, które spotkały się z dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w tym „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej.

We wrześniu „Twój Vincent” przeniesie Was w świat obrazów i pełne malarskich inspiracji południe Francji, które stało się ważnym miejscem w życiu i twórczości Vincenta van Gogha. Z kolei na przekór jesiennej chandrze polecamy przewrotny „Atak paniki” oraz niezwykle motywującego „Najlepszego”, a także pełen optymizmu „Plan B”.

Z okazji przypadającej we wrześniu rocznicy urodzin Michała Waszyńskiego, warto zapoznać się z dokumentem „Książę i dybuk”. Przedstawia on fascynującą historię życia twórcy polskiego kina z lat 30. XX w., który osiągnął międzynarodowy sukces i współpracował m.in. z Audrey Hepburn i Sophią Loren.

„Młynarski. Piosenka finałowa” to natomiast świetna okazja do zapoznania się z twórczością mistrza słowa, Wojciecha Młynarskiego. Portret twórcy dopełnią wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, którzy towarzyszyli mu na różnych etapach życia.

A 22 listopada zapraszamy na „Zimną wojnę”, za którą Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na tegorocznym festiwalu w Cannes! Historia wielkiej, ale skomplikowanej miłości, piękne czarno-białe kadry, nastrojowa muzyka, a w rolach głównych Joanna Kulig i Tomasz Kot!

Jeszcze w listopadzie pokażemy także „Dywizjon 303. Historię prawdziwą” - filmową opowieść o bohaterskich akcjach polskich lotników walczących o Anglię podczas II Wojny Światowej. W powietrzu nie mieli sobie równych, a jak wyglądało ich życie prywatne na tle rozgrywających się dramatycznych wydarzeń?

I w tej edycji nie zabraknie kina artystycznego w naszym repertuarze! Przyjdźcie na  „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak czy wielokrotnie nagradzaną „Wieżę. Jasny dzień” Jagody Szelc.

Na zakończenie roku czekają na Was pełne świątecznej magii „Listy do M.3” oraz wzruszające losy bohaterów filmu „Po prostu przyjaźń”.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios oraz o godz. 18:00 do kina Iluzjon w Warszawie.

Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH obecna jest w miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jelenia Góra, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Legnica, Lubin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa oraz Wrocław.

Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Patroni medialni: Filmweb.pl

Partnerzy: Sieć kin Helios, Kino Iluzjon, Kino Świat, Next Film, Mówi Serwis, Akson Studio, Against Gravity, Best Film, Forum Film Poland

Wydarzenia:

Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Najlepszy, Pomiędzy słowami

XII edycja

Spędź zimowe wieczory w kinie!

Stratuje XII edycja Kultury Dostępnej w Kinach! Już od 3 stycznia zapraszamy na seanse do sieci kin Helios i kina Iluzjon w Warszawie. W repertuarze m.in. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Eter” oraz tytuły, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, w tym „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, a także komedie, które rozbawią Was do łez.

Styczniowe seanse przeniosą Was w wojenny klimat I połowy XX wieku. Proponujemy „Dywizjon 303. Historię prawdziwą”, który przybliży Wam losy polskich lotników, walczących o Anglię w czasie II Wojny Światowej. Pojawi się także „Kamerdyner” z Januszem Gajosem i Sebastianem Fabijańskim.

Polecamy także wzruszający dramat „53 wojny”, opowiadający o korespondencie wojennym i jego żonie, która traci nadzieje, że go jeszcze zobaczy. W styczniu nie zabraknie też nagradzanej i znanej z poprzedniej edycji „Zimnej wojny”. A dla rozluźnienia warto się wybrać na komedię „Juliusz”, w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, opisującą niezgodności między synem a ojcem.

W lutym zapraszamy na znaną z poprzednich edycji „Twarz” i niezwykły, animowany film dokumentalny „Jeszcze dzień życia”, opowiadający o trzymiesięcznej wyprawie do pogrążonej w chaosie Angoli, „cesarza reportażu”, Ryszarda Kapuścińskiego. Natomiast Janusz Kondratiuk rozbawi Was, pełną ironicznego humoru komedią, „Jak pies z kotem”.

Z okazji Dnia Kobiet, koniecznie trzeba zobaczyć „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego, groteskowy film opowiadający o powrocie dorosłego mężczyzny do czasów dzieciństwa.

W marcu polecamy „303. Bitwa o Anglię”. Warto sprawdzić, jak została przedstawiona historia Dywizjonu 303 w ujęciu Davida Blaira, często porównywana z filmem Denisa Delicia. Na koniec miesiąca zagramy komedię romantyczną „Serce nie sługa”, ze świetną grą aktorską Magdaleny Różyczki, Romy Gąsiorowskiej i będącego aktualnie na, nie tylko aktorskim, topie - Pawła Domagały.

„Eter” to kolejny film Krzysztofa Zanussiego, opowiadający o lekarzu, który w austriacko-węgierskiej twierdzy eksperymentuje z eterem. Jaką cenę będzie musiał zapłacić doktor za powodzenie w badaniach? Tego będziecie mogli się dowiedzieć już 4 kwietnia.
Również w kwietniu pokażemy przezabawny „Atak paniki”, a także powrócimy do świątecznych wspomnień w „Planecie Singli 2”.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios oraz o godz. 18:00 do kina Iluzjon w Warszawie.

Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl

Wydarzenia:

Serce nie sługa, Eter, Twój Vincent

XIII edycja

Już od 25 kwietnia zapraszamy na seanse do sieci kin Helios, w tym także do nowo otwartego kina Helios w Blue City w Warszawie! W repertuarze znalazły się zarówno filmy premierowe, takie jak: „Córka trenera”, „Ciemno, prawie noc” czy „Kurier”, filmy dokumentalne, jak i tytuły, które spotkały się z dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w tym wielokrotnie nagradzane „Zimna wojna” oraz „Kamerdyner”.

W repertuarze na najbliższe miesiące pojawiło się wiele nowości, na które bez wątpienia warto zarezerwować czwartkowe popołudnia. 23 maja zapraszamy na film „Zabawa zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej z Agatą Kuleszą, Dorotą Kolak i Marią Dębską w rolach głównych. Na koniec czerwca wyświetlimy „Fugę” Agnieszki Smoczyńskiej z popisową rolą Gabrieli Muskały. Aktorka napisała również scenariusz do filmu, za który została nagrodzona Orłami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w kategorii „Odkrycie Roku”.

Fanom mocniejszych wrażeń polecamy długo wyczekiwany thriller „Ciemno, prawie noc”na podstawie powieści Joanny Bator. Alicja Tabor, grana przez Magdalenę Cielecką, po latach wraca do rodzinnego miasta, gdzie jako dziennikarka zmierzy się z zagadkowymi porwaniami dzieci oraz z mrocznymi sekretami własnej rodziny.

Ciekawą propozycją jest też „Córka trenera” z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką o kształtującej się na tle morderczych treningów i sportowych wydarzeń relacji między ojcem i córką. Również dokument „Over the limit” Marty Prus porusza temat poświęceń, jakie wiążą się z wyczynowym uprawianiem sportu, nasuwając przy tym pytanie o koszty psychiczne, stojące za wypracowaniem perfekcyjnego efektu.  

Sierpień to miesiąc dwóch ważnych rocznic historycznych. 1 sierpnia, z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, pokażemy „Kuriera” Władysława Pasikowskiego opowiadającego losy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego „kuriera z Warszawy”. Natomiast 15 sierpnia, w dzień Święta Wojska Polskiego, wyświetlimy „Dywizjon 303. Historię prawdziwą”o bohaterskich wyczynach polskich lotników walczących w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Niezmiennie polecamy nominowaną do Oskara w trzech kategoriach „Zimną Wojnę”, widowiskowego „Kamerdynera”, słodko-gorzkie „7 uczuć” oraz wzruszające „Jak pies z kotem”.

Wśród lżejszych tytułów na letnie popołudnia przygotowaliśmy kontynuację dobrze znanej z wcześniejszych edycji komedii romantycznej, czyli „Planetę Singli 3”„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” oraz „Całe szczęście”.

XIII edycję Kultury Dostępnej w Kinach zamkniemy „Monumentem” Jagody Szelc, która konsekwentnie realizuje kino autorskie i potwierdza wierność swoim artystycznym wyborom.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios.

Bilety, jak zawsze, za jedyne 10 zł.

Wydarzenia:

Jak pies z kotem, 7 uczuć, Zabawa zabawa

XVI

Startuje XVI edycja Kultury Dostępnej w Kinach!

Nie możemy się doczekać XVI edycji Kultury Dostępnej w Kinach! Już 9 lipca będziemy mieli przyjemność gościć Was ponownie
w multipleksach Helios! To okazja do nadrobienia najciekawszych filmowych premier. Na ekranach między innymi: (Nie)znajomi, Sala samobójców: Hejter czy Proceder.

Nowy cykl seansów zainauguruje Kurier. Historyczno-sensacyjna superprodukcja opowiadająca o tajnej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego to propozycja, którą trzeba zobaczyć na dużym ekranie. W roli tytułowej Philippe Tłokiński, a partnerują mu Julie Engelbrecht, Patrycja Volny oraz Jan Frycz. Na seans zapraszamy 9 lipca.

Drugą pozycję będziecie mogli zobaczyć 16 lipca, jest nią  Obywatel Jones w reżyserii Agnieszki Holland. Film pokazywany
na festiwalu w Berlinie, to historia brytyjskiego dziennikarza, który stara się ujawnić w światowej prasie istnienie, sprowokowanej
przez Związek Radziecki, klęski głodu na Ukrainie. 

(Nie)znajomi to polski re-make europejskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Obok Mai Ostaszewskiej, Tomasza Kota i Łukasza Simlata gra Kasia Smutniak, która wystąpiła we włoskim oryginale. W kinach Helios 23 lipca.

Międzynarodowe oblicze polskiego kina reprezentuje również Ukryta gra. Głośna produkcja z udziałem Billa Pullmana, której akcja toczy się w mrocznych zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki. Ambitny thriller szpiegowski, w którym osią fabuły jest turniej szachowy. Już 13 sierpnia będziecie mogli przekonać się, jaki będzie wynik tej rozgrywki.

Na bank się uda to komedia kryminalna. Kołem napędowym akcji filmu jest nietypowy napad na bank. Czy się uda? Odpowiedź 20 sierpnia. Napadu dokonają: Marian Dziędziel, Lech Dyblik oraz Adam Ferency. W roli prokuratora – Maciej Stuhr.

Lokalni bohaterowie i ich historie pojawią się na ekranach kinowych 17 września. Proceder to biografia tragicznie zmarłego rapera, Tomasza Chady i jednocześnie opowieść o wydarzeniach w Polsce w ostatnich latach. Występują: Piotr Witkowski, Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Więdłocha.

Pan T. to czarno-biały obraz w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Tytułowy Pan T., w tej roli Paweł Wilczak, jest uznanym pisarzem, którego władze podejrzewają o planowanie wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki. Tę wykreowaną rzeczywistość Warszawy z 1953 roku, pełną absurdów i czarnego humoru, będzie można oglądać 24 września.

Cykl pokazów zakończy 15 października Sala samobójców: Hejter. Głośny film Jana Komasy był jedną z najważniejszych premier tuż przed wybuchem pandemii spowodowanej koronawirusem. Teraz będziecie mieli okazję zobaczyć ten film na dużym ekranie!
W rolach głównych: Agata Kulesza, Danuta Stenka, Maciej Stuhr, a także młodzi aktorzy – Maciej Musiałowski i Vanessa Alexander.

Na seanse o godz. 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios. Planujemy również powrócić do pokazów o godz. 13:00, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.kulturadostepna.pl oraz fanpage’u na FB.

Bilety, jak zawsze, za jedyne 10 zł. 

Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl. 

 

Wydarzenia:

Proceder, Pan T., Obywatel Jones

TEST

TEST

Wydarzenia:

XIX edycja

6 stycznia ruszyła XIX edycja Kultury Dostępnej w Kinach! Zapraszamy na seanse do sieci kin Helios w całej Polsce! Do repertuaru trafiły najgłośniejsze filmy z ostatnich miesięcy, tj.: Bo we mnie jest seks, Śmierć Zygielbojma, Moje wspaniałe życie.  

Repertuar na najbliższe miesiące zapowiada się naprawdę obiecująco! Edycję rozpoczęliśmy z przytupem - film Katarzyny Klimkiewicz o Kalinie Jędrusik obejrzało na naszych pokazach ponad 3 000 widzów! 

Na początku lutego zapraszamy do kin wszystkich, którym nie udało się obejrzeć hitu poprzedniej edycji Najmro. Kocha, kradnie, szanuje. Odważne formalnie podejście do kina gangsterskiego. Coś czego w polskim kinie jeszcze nie było. W roli głównej Dawid Ogrodnik.

Kolejna z naszych propozycji to kameralny, świetnie napisany komediodramat Biały potok. W rolach głównych Marcin Dorociński, Agnieszka Dulęba-Kulesza, Julia Wyszyńska i Dobromir Dymecki.  Krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski, ambasador projektu Kultura Dostępna pisze w swojej recenzji: “Ten aktorski kwartet nie ma słabych punktów. Jest zabawnie, chwilami groteskowo, chwilami smutno”.  

Niepamięć  -  koprodukcja grecko-polsko-słoweńska to niesamowity przykład, jak rzeczywistość goni kino. Film powstał przed pandemią, a opowiada o szerzącej się zarazie, która powoduje u ludzi utratę pamięci. Taki reset jest dla bohaterów szansą na rewizję własnego życia i wartości, którymi się kierują. Tutaj komedia płynnie przechodzi w dramat i na odwrót. 

W wiosnę wejdziemy z filmem Moje wspaniałe życie i jego bohaterką Jo, graną przez Agatę Buzek. Kobieta zmęczona ciągłym zmaganiem o pogodzenie różnych ról dokonuje w swoim życiu prawdziwej rewolucji. W końcu każdy zasługuje na szczęście!

Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy film Furioza Cypriana T.Olenckiego. To historia policjantki (Weronika Książkiewicz), która walczy o sprawiedliwość w brutalnym środowisku kiboli.

Kultura Dostępna promuje wszystkie gatunki filmowe, nie tylko fabuły. Dlatego w marcu zapraszamy na pokaz Furii, filmu dokumentującego życie zawodniczki MMA Aleksandry Roli. 

XIX edycję programu zakończy pokaz filmu Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios. 

Bilety, jak zawsze, za jedyne 10 zł.

 

 

Wydarzenia:

Boże Ciało , Pan T., Na bank się uda