Informacje dla mediów

XV edycja

Już 2 stycznia rusza XV edycja Kultury Dostępnej w Kinach! Zapraszamy na seanse do sieci kin Helios w całej Polsce! Do repertuaru trafiły najgłośniejsze filmy z ostatnich miesięcy, tj.: „Boże Ciało”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, czy „Ukryta gra”. 

Repertuar na najbliższe miesiące zapowiada się naprawdę obiecująco! Rozpoczynamy filmem z międzynarodową obsadą! Obywatel Jones w reżyserii Agnieszki Holland
z Jamsem Nortonem, Peterem Sarsgaardem oraz Vanessą Kirby to film, który odkryje przed nami sekrety stalinowskiej Rosji. 

Drugą pozycją na naszej liście jest film Xawerego Żuławskiego Mowa Ptaków. To gorzko-kwaśny kalejdoskop obrazów przedstawiający szarą codzienność dwóch nauczycieli. W ich rolę wcielili się Sebastian Fabiański i Sebastian Pawlak. 

Kolejna z naszych propozycji to długo wyczekiwany film Jana Komasy, który wzbudził wiele kontrowersji, Boże Ciało. W rolę Daniela, przewodnika małomiasteczkowych dusz wcielił się Bartosz Bielenia, nagrodzony na gdyńskim Festiwalu Filmowym. 

Słodki koniec dnia w reżyserii Jacka Borucha zabierze nas w szaloną podróż do małego włoskiego miasteczka Volterra już 23 stycznia. Na pierwszy rzut oka Maria Linda (Krystyna Janda) ma wszystko, jednak wiele w jej życiu się zmienia wraz z nieoczekiwanym przemówieniem laureatki nagrody Nobla. 

Nie każdy bohater nosi pelerynę. Ewa, grana przez Magdalenę Różdżkę, to niezłomna kobieta, która całą swoją uwagę poświęca dzieciom szukającym domu. Film 1800 gramów, w reżyserii Marcina Głowackiego, to wzruszająca historia o rodzinie, miłości i o tym, że każdemu należy się odrobina szczęścia. Zapraszamy 30 stycznia! 

Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy film w reżyserii Dariusza Załuskiego, Ostatnia Góra, dokumentujący próbę zimowego zdobycia góry K2. Tą historią w 2018 roku żyła cała Polska! Zobacz co wydarzyło się wtedy naprawdę już 6 lutego.

Wszystkich melomanów zapraszamy na najnowsze dzieło Macieja Pieprzyca, czyli na film pt. Ikar. Legenda Mietka Kosza. Dawid Ogrodnik wciela się w rolę tytułowego, powojennego geniusza jazzowego. Gwiazdorska obsada i muzyka Leszka Możdżera stanowią obowiązkowy punkt na liście tegorocznych filmów do obejrzenia. 

Okres wielkanocny umili film Na bank się uda w reż. Szymona Jakubowskiego z plejadą polskich gwiazd w obsadzie oraz Pan T., którym zakończymy XV edycję Kultury Dostępnej w Kinach. 

Z radością ogłaszamy także, że 9 filmów z XV edycji pokażemy z polskimi napisami, tak aby w seansach mogli uczestniczyć widzowie niesłyszący i niedosłyszący. 

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios. 

Bilety, jak zawsze, za jedyne 10 zł.