Informacje dla mediów

XIX edycja

6 stycznia ruszyła XIX edycja Kultury Dostępnej w Kinach! Zapraszamy na seanse do sieci kin Helios w całej Polsce! Do repertuaru trafiły najgłośniejsze filmy z ostatnich miesięcy, tj.: Bo we mnie jest seks, Śmierć Zygielbojma, Moje wspaniałe życie.  

Repertuar na najbliższe miesiące zapowiada się naprawdę obiecująco! Edycję rozpoczęliśmy z przytupem - film Katarzyny Klimkiewicz o Kalinie Jędrusik obejrzało na naszych pokazach ponad 3 000 widzów! 

Na początku lutego zapraszamy do kin wszystkich, którym nie udało się obejrzeć hitu poprzedniej edycji Najmro. Kocha, kradnie, szanuje. Odważne formalnie podejście do kina gangsterskiego. Coś czego w polskim kinie jeszcze nie było. W roli głównej Dawid Ogrodnik.

Kolejna z naszych propozycji to kameralny, świetnie napisany komediodramat Biały potok. W rolach głównych Marcin Dorociński, Agnieszka Dulęba-Kulesza, Julia Wyszyńska i Dobromir Dymecki.  Krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski, ambasador projektu Kultura Dostępna pisze w swojej recenzji: “Ten aktorski kwartet nie ma słabych punktów. Jest zabawnie, chwilami groteskowo, chwilami smutno”.  

Niepamięć  -  koprodukcja grecko-polsko-słoweńska to niesamowity przykład, jak rzeczywistość goni kino. Film powstał przed pandemią, a opowiada o szerzącej się zarazie, która powoduje u ludzi utratę pamięci. Taki reset jest dla bohaterów szansą na rewizję własnego życia i wartości, którymi się kierują. Tutaj komedia płynnie przechodzi w dramat i na odwrót. 

W wiosnę wejdziemy z filmem Moje wspaniałe życie i jego bohaterką Jo, graną przez Agatę Buzek. Kobieta zmęczona ciągłym zmaganiem o pogodzenie różnych ról dokonuje w swoim życiu prawdziwej rewolucji. W końcu każdy zasługuje na szczęście!

Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy film Furioza Cypriana T.Olenckiego. To historia policjantki (Weronika Książkiewicz), która walczy o sprawiedliwość w brutalnym środowisku kiboli.

Kultura Dostępna promuje wszystkie gatunki filmowe, nie tylko fabuły. Dlatego w marcu zapraszamy na pokaz Furii, filmu dokumentującego życie zawodniczki MMA Aleksandry Roli. 

XIX edycję programu zakończy pokaz filmu Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios. 

Bilety, jak zawsze, za jedyne 10 zł.