XI edycja

 11. EDYCJA PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH

Spędź jesienne czwartki w kinie!

Kultura Dostępna w Kinach stratuje z XI edycją! Już od 6 września zapraszamy na seanse do sieci kin Helios i kina Iluzjon w Warszawie. W repertuarze m.in. „Zimna Wojna”, filmy dokumentalne o wyjątkowych artystach, a także tytuły, które spotkały się z dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w tym „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej.

We wrześniu „Twój Vincent” przeniesie Was w świat obrazów i pełne malarskich inspiracji południe Francji, które stało się ważnym miejscem w życiu i twórczości Vincenta van Gogha. Z kolei na przekór jesiennej chandrze polecamy przewrotny „Atak paniki” oraz niezwykle motywującego „Najlepszego”, a także pełen optymizmu „Plan B”.

Z okazji przypadającej we wrześniu rocznicy urodzin Michała Waszyńskiego, warto zapoznać się z dokumentem „Książę i dybuk”. Przedstawia on fascynującą historię życia twórcy polskiego kina z lat 30. XX w., który osiągnął międzynarodowy sukces i współpracował m.in. z Audrey Hepburn i Sophią Loren.

„Młynarski. Piosenka finałowa” to natomiast świetna okazja do zapoznania się z twórczością mistrza słowa, Wojciecha Młynarskiego. Portret twórcy dopełnią wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, którzy towarzyszyli mu na różnych etapach życia.

A 22 listopada zapraszamy na „Zimną wojnę”, za którą Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na tegorocznym festiwalu w Cannes! Historia wielkiej, ale skomplikowanej miłości, piękne czarno-białe kadry, nastrojowa muzyka, a w rolach głównych Joanna Kulig i Tomasz Kot!

Jeszcze w listopadzie pokażemy także „Dywizjon 303. Historię prawdziwą” - filmową opowieść o bohaterskich akcjach polskich lotników walczących o Anglię podczas II Wojny Światowej. W powietrzu nie mieli sobie równych, a jak wyglądało ich życie prywatne na tle rozgrywających się dramatycznych wydarzeń?

I w tej edycji nie zabraknie kina artystycznego w naszym repertuarze! Przyjdźcie na  „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak czy wielokrotnie nagradzaną „Wieżę. Jasny dzień” Jagody Szelc.

Na zakończenie roku czekają na Was pełne świątecznej magii „Listy do M.3” oraz wzruszające losy bohaterów filmu „Po prostu przyjaźń”.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios oraz o godz. 18:00 do kina Iluzjon w Warszawie.

Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH obecna jest w miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jelenia Góra, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Legnica, Lubin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa oraz Wrocław.

Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Patroni medialni: Filmweb.pl

Partnerzy: Sieć kin Helios, Kino Iluzjon, Kino Świat, Next Film, Mówi Serwis, Akson Studio, Against Gravity, Best Film, Forum Film Poland

dla mediów

Filmy tej edycji były wyświetlane w następujących miejscach:

MIASTO ADRES MIEJSCE
Warszawa ul. Ludwika Narbutta 50A Kino Iluzjon