Culture.pl

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze – oprócz informacji o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą, znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. 

Projekt realizowany przez Instytut Adama Mickiewicza

Więcej na www.culture.pl

Znajdziesz tu m.in.:

artykuły oraz informacje o spektaklach teatralnych

artykuły o twórcach

 

eWejściówki.pl

eWejsciowki.pl to pierwszy portal w Polsce, oferujący - oprócz regularnych biletów do teatru - tzw. wejściówki, czyli bilety na miejsca nienumerowane o znacznie niższej cenie. Oprócz szansy zakupu biletów na spektakle, serwis oferuje także możliwość zapoznania się z oceną danej sztuki wystawianą przez osoby, które już ją widziały, jak również okazję wyrażenia własnej opinii. Misją serwisu jest przede wszystkim promowanie teatru i uprzystępnianie go szerszej niż dotychczas rzeszy widzów.

Więcej na: www.ewejsciowki.pl

Znajdziesz tu m.in.:

 

Instytut Teatralny

Instytucja kultury zajmująca się dokumentacją, promocją i animacją polskiego życia teatralnego. W ramach swojej działalności prowadzą również kanał na Youtube, na którym umieszczają relacje ze spotkań, wykłady i przedstawienia.

Więcej na www.instytut-teatralny.pl

Znajdziesz tu m.in.:

NINATEKA

NINATEKA to internetowy serwis VOD oferujący zapisy spektakli teatralnych i operowych, a także wywiady i reportaże o teatrze.

Projekt realizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny

Więcej na www.ninateka.pl

Znajdziesz tu m.in.:

zapisy oper

zapisy spektakli 

wywiady i reportaże o teatrze 

słuchowiska radiowe