Culture.pl

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze – oprócz informacji o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą, znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. 

Projekt realizowany przez Instytut Adama Mickiewicza

Więcej na www.culture.pl

Znajdziesz tu m.in.:

artykuły o dziełach literackich

artykuły o twórcach związanych z literaturą

artykuły o komiksie 

Instytut Książki

Instytut Książki to narodowa instytucja kultury, której zadaniem jest do promocja polskiej literatury na świecie oraz popularyzacja książek i czytelnictwa w kraju. Strona Instytutu to największy polski serwis poświęcony książkom i literaturze.

Więcej na www.instytutksiazki.pl

Znajdziesz tu m.in.:

Legalna Kultura

Legalna Kultura kształtuje poczucie odpowiedzialności za kulturę w cyfrowej rzeczywistości, promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury, dlatego jednym z priorytetów projektu jest tworzenie Bazy Legalnych Źródeł. To miejsce prezentacji serwisów, które udostępniają zasoby kulturalne z poszanowaniem praw twórców. Znajdują się tutaj zarówno serwisy komercyjne, jak i te, które gromadzą zasoby oparte na wolnych licencjach. 

Więcej na www.legalnakultura.pl

Znajdziesz tu m.in.:

NINATEKA

NINATEKA to internetowy serwis VOD oferujący zapisy audycji radiowych o dziełach i ich autorach, wywiady z pisarzami, programy telewizyjne, słuchowiska i publicystykę

Projekt realizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny

Więcej na www.ninateka.pl

Znajdziesz tu m.in.:

zbiór filmów dotyczących poezji 

zbiór filmów dotyczących dramatu

rozmowy z pisarzami 

audycje radiowe 

POLONA

Polona to nowoczesny portal, który udostępnia w sieci zbiory Biblioteki Narodowej. Jest narzędziem pozwalającym na powszechne otwarcie dla czytelników skarbca i magazynów Biblioteki Narodowej. Pozwala również prezentować zbiory innych instytucji kultury, umożliwia współpracę z innymi użytkownikami portalu i tworzenie szlaków na cyfrowej mapie świata. W serwisie znajdują się książki, czasopisma i rękopisy.

Projekt realizowany przez Bibliotekę Narodową

Więcej na www.polona.pl

Znajdziesz tu m.in.:

Wydawnictwo NCK

Narodowe Centrum Kultury w swej działalności wydawniczej zajmuje się profesjonalizacją sektora kultury, badaniami w zakresie kultury, promocją dziedzictwa narodowego i sztuki, a także edukacją kulturalną.

Wśród wydawnictw elektronicznych znajdziecie książki, czasopismo "Kultura współczesna" oraz "Czas fantastyki"

Projekt realizowany przez Narodowe Centrum Kultury

Więcej na www.nck.pl

Znajdziesz tu m.in.:

Wolne Lektury

Wolne Lektury to darmowa biblioteka internetowa, w której zbiorach znajduje się ponad 3 tys. utworów, w tym wiele lektur szkolnych, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach, także jako audiobooki.

Projekt prowadzony przez Fundację Nowoczesna Polska.

Więcej na: www.wolnelektury.pl

Znajdziesz tutaj m.in.: