Archimapa

Aplikacja Archimapa to mobilny przewodnik po warszawskiej architekturze. Dzięki niej każdy może samodzielnie zaplanować trasę (zwiedzania, wycieczki, spaceru), znajdując nie tylko informacje o architekturze, projektantach i historii ponad czterystu obiektów, ale również szczegóły dotyczące ich dostępności. Znajdują się tam teksty, których autorami są wybitni znawcy i krytycy architektury Warszawy, a także popularyzatorzy wiedzy o stolicy.

Aplikacja mobilna na systemy Android, Windows, iOS

AudioMovie

Część osób w Polsce nie chodzi do kina, ponieważ nie nadążają czytać napisów (dyslektycy i osoby starsze). Inne nie chodzą do kina ze względu na niepełnosprawność wzroku – ponieważ kina często nie posiadają odpowiedniego sprzętu, by osoby niewidome/słabowidzące mogły odsłuchać audiodeskrypcji.

AudioMovie to innowacyjna w skali światowej aplikacja. Umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

Właśnie to jest najbardziej ekscytujące w naszym rozwiązaniu – dajemy możliwość osobom o różnych potrzebach współuczestniczenia i współprzeżywania. Razem. Niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku. AudioMovie sprawia, że kino jest dostępne dla wszystkich. Projekt AudioMovie jest finalistą konkursu UPC Digital Imagination Challenge, w którym zajął trzecie miejsce.

Filharmonia Narodowa

Aplikacja "FN" ujmuje całość systematycznie aktualizowanych propozycji koncertowych Filharmonii Narodowej w sezonie artystycznym 2014/2015. Omawia szczegółowo repertuar oraz wykonawców. Ponadto aplikacja pozwala wykorzystać zawarte w okładce książki programowej treści wzbogaconej rzeczywistości. Po zeskanowaniu okładki wyświetla się na jej powierzchni film.

Aplikacja mobilna na systemy Android, iOS

Kod Kultury Miasta

Kod Kultury Miasta to program, dzięki któremu korzystając z bogatej oferty kulturalnej Wrocławia, otrzymujesz atrakcyjne nagrody. Jest to także doskonałe źródło informacji o tym, co dzieje się we Wrocławiu. W aplikacji i na stronie internetowej zapoznasz się z ofertą kulturalną i sprawdzisz, gdzie odbywa się wydarzenie, które Cię interesuje.

Aplikacja mobilna na systemy Android, iOS Windows

Kultura na migi

Aplikacja daje osobom niesłyszącym, posługującym się Polskim Językiem Migowym, niepowtarzalną szansę zapoznania się z wybranymi dziełami sztuki z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz obiektami prezentowanymi na wystawie czasowej „ Maria Bartuszova. Formy Przejściowe”. To zbiór filmów, w których tłumacz Polskiego Języka Migowego pełni rolę wirtualnego przewodnika. Dzięki aplikacji Kultura Na Migi osoby niesłyszące bez problemu obcują z kulturą i sztuką.

Aplikacja mobilna na system Windows

Miasto Warszawa 44

Wirtualna Wystawa z Powstania Warszawskiego w Warszawie to miejsce, w którym możesz poznać i obejrzeć nie tylko eksponaty w muzeum. Zastosowana technologia pozwala na rozszerzenie rzeczywistości o elementy wirtualne. Za pomocą urządzenia mobilnego możesz zobaczyć dodatkowe filmy, zdjęcia a nawet modele 3D powstańców.

Aplikacja mobilna na systemy Android, iOS

 

Muzea Bez Barier

Aplikacja, dzięki której można sprawdzić, jakie placówki muzealne w Polsce i na Ukrainie są przystosowane do przyjmowania gości z niepełnosprawnościami. W bazie aplikacji znajduje się ponad 200 polskich placówek, każda z nich została opisana pod względem dostępności architektonicznej oraz edukacyjnej. Szeroko zaprezentowano pomoce i programy edukacyjne specjalnie dostosowane dla osób z różnymi dysfunkcjami.

Aplikacja mobilna na system Android

Muzeum Łazienki Królewskie

"Muzeum Łazienki Królewskie" to aplikacja, będąca przewodnikiem podczas każdej wizyty w Muzeum i informatorem na temat bieżących wydarzeń w Muzeum. Odkrywa piękno zabytkowego Ogrodu Muzeum oraz jego unikalnych zabytków.
 
Aplikacja mobilna na system Android

Muzeum Sztuki Współczesnej

Muzeum przygotowało aplikację mobilną, która ułatwi zwiedzającym zaplanowanie wizyty w MOCAKu oraz będzie spełniać funkcję przewodnika po ekspozycji. Wszystkie prace prezentowane na ekspozycji można znaleźć w aplikacji, a dla kilkudziesięciu z nich zostały przygotowane dodatkowe informacje i zdjęcia. Interaktywna mapa ułatwi poruszanie się po budynku Muzeum. Nawigacja odbywa się za pomocą kodów QR oraz innowacyjnych urządzeń HG Beacon, dzięki którym użytkownik, zbliżając się do danej pracy, otrzymuje powiadomienie z dodatkowymi informacjami na jej temat.

Aplikacja mobilna na systemy Android, iOS, Windows

Muzeum Techniki i Komunikacji - Pojazdy Szczecin

Opowiadania o 26 pojazdach ze zbiorów Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie. W przewodniku multimedialnym znajdziesz zdjęcia, filmy, panoramy wirtualne, skany 3D, teksty, dane techniczne pojazdów oraz informacje o muzeum.

Aplikacja mobilna na system Android

Muzeum Wsi Kieleckiej

Aplikacja jest połączeniem przewodnika po skansenie, zawiera szczegółową informację o obiektach i ich historii. Znajdziesz tu również grę edukacyjną w formie questów - zadań umożliwiających użytkownikowi skorzystanie z tras z zagadkami edukacyjnymi. Dzięki nim możesz zdobywać wiedzę o skansenie poprzez zabawę.

Aplikacja mobilna na system: Android, iOS i Windows

My Warsaw

"Warszawa jest moja" to dwie ścieżki śladami Janusza Korczaka - "Droga przez życie" oraz "Doświadczenia wojenne" - łącznie 49 punktów i miejsc. Użytkownik zostanie zlokalizowany na mapie i skierowany do najbliższego punktu, gdzie będzie mógł zobaczyć na własne oczy Warszawę Janusza Korczaka, poznać miasto, którego już nie ma.

Aplikacja mobilna na system Android, iOS

Orkiestrownik

Orkiestrownik to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Wszystko w formie unikatowej w skali światowej aplikacji multimedialnej.

Aplikacja mobilna na systemy Android i IOS.

Pamięć Miasta

„Pamięć Miasta” to aplikacja, która przypomina nam o ponad 300 Miejscach Pamięci Powstania Warszawskiego. Chodząc po Warszawie, mijasz je codziennie w drodze do szkoły lub pracy. Są świadectwem tragicznej historii ludzi i miasta. Spacerując po mieście możesz poznać ich lokalizację, odczytać lub posłuchać prawdziwej historii, zobaczyć zdjęcia z czasów Powstania lub współczesne.

Aplikacja mobilna na system Android, iOS

Warszawa Chopina

Warsaw Chopin Guide to aplikacja, która przeznaczona jest do zwiedzania Warszawy śladami Fryderyka Chopina. Znajdziesz w niej informacje o twórczości i życiu tego wielkiego polskiego kompozytora, kalendarz z informacjami o koncertach, festiwalach i innych wydarzeniach kulturalnych w Warszawie, audioprzewodnik, w którym opisywane są najbardziej interesujące warszawskie miejsca związane z Fryderykiem Chopinem.

Aplikacja mobilna na system Android, iOS

Wilanow Live

Aplikacja Wilanów Live przeznaczona jest dla wszystkich, którzy planują odwiedzić Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i chcą wiedzieć, co się w nim dzieje. Znajdziesz tu przewodnik po miejscach związanych z Parkiem i Pałacem, mapy, aktualności informacje o muzeum.

Aplikacja mobilna na system Android, iOS

Wirtualne Muzea Małopolski

Aplikacja Wirtualne Muzea Małopolski jest furtką do fascynującego świata małopolskich muzeów. To katalog 700 obiektów muzealnych pochodzących z 35 placówek regionu. Dzięki jej funkcjonalnościom, takim jak gra „Obrońcy Czasu” czy możliwość robienia zdjęć z eksponatami, kontakt ze dorobkiem kulturowym nabiera nowego wymiaru.

Aplikacja mobilna na system Android, iOS

Witold Lutosławski

Aplikacja jest multimedialnym przewodnikiem po miejscach w Warszawie związanych z Lutosławskim. Dzięki niej można w ciekawy sposób poznać fakty z życia kompozytora, miejsca, w których bywał, osoby, które miały wpływ na jego życie prywatne i zawodowe, dowiedzieć się o jego twórczości, a także przekonać się, jak silne więzi łączyły go z rodzinnym miastem. Spacerownik z bogatymi w szczegóły tekstami autorstwa Danuty Gwizdalanki zawiera ponadto zestaw historycznych i współczesnych zdjęć Warszawy oraz fotografie kompozytora, zarówno te oficjalne, jak i pochodzące wprost z rodzinnego archiwum.

Aplikacja mobilna na systemy Android, iOS, Windows

WWB Exhibition

Aplikacja towarzysząca wystawie "Miasto na sprzedaż" organizowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Pawilonie Emilia w Warszawie. Aplikacja pozwala oglądać treści w Rzeczywistości Rozszerzonej w sekcji wystawy opowiadającej o przyszłości reklamy.

Aplikacja mobilna na systemy Android, iOS