Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie

Pierwsze w Europie interaktywne muzeum państwa zakonu krzyżackiego. Za pośrednictwem współczesnej techniki zachęca do poznawania przeszłości. Wiele eksponatów można podziwiać w trójwymiarze i rzeczywistości rozszerzonej. Na poddaszu muzeum mieści się sala zabaw dla dzieci, gdzie mali odkrywcy mogą poczuć krzyżacką atmosferę szukając skarbów w strojach z epoki.

Lokalizacja: pl. Mickiewicza 43, Działdowo

Dostępność:
poniedziałek: nieczynne
wtorek - piątek: 10:00 - 17:00
sobota: 10:00 - 16:00
niedziela: nieczynne

WSTĘP WOLNY

www.muzeum.dzialdowo.pl

Kanał Elbląski

Kanał Elbląski jest najdłuższą drogą żeglowną w Polsce, o długości 150 km i różnicy poziomów wody dochodzącej do ponad 100 m. Kanał jest jedyną na świecie budowlą hydrotechniczną, w której działa system poruszanych siłą wody pochylni transportujących statki. W plebiscycie „Rzeczpospolitej” w 2007 roku Kanał Elbląski wybrany został na jeden z siedmiu cudów Polski. Zabytek uznany za Pomnik Historii.

Lokalizacja: ul. Wodna 1b, Elbląg

Dostępność:
bez ograniczeń

www.elblag.eu

Pole bitwy pod Grunwaldem

Pole grunwaldzkie upamiętnia jedną z największych średniowiecznych bitew rozegraną 15 lipca 1410 r. Wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły pokonały rycerzy Zakonu Krzyżackiego dowodzonych przez wielkiego mistrza Ulricha von Jungingena. W 1963 r. na tym terenie powstało Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zarządzające zabytkowym obiektem. Obiekt uznany za Pomnik Historii.

Lokalizacja: Stębark 1, Gierzwałd

Dostępność:
bez ograniczeń

Wirtualny spacer!

www.grunwald.warmia.mazury.pl

 

Zespół katedralny we Fromborku

Frombork to jedno z najstarszych miast w województwie warmińsko-mazurskim. Zachowane do dziś budynki zespołu katedralnego pochodzą z XIV i XV w., w jego skład wchodzi m.in. katedra z pięknymi gotyckimi sklepieniami i barokowymi organami oraz pałac biskupi - dziś Muzeum Mikołaja Kopernika. Główne atrakcje turystyczne miasta i okolic to rejsy po Zalewie Wiślanym, punkty widokowe, umocnienia pozostałe po II wojnie światowej, planetarium, obserwatorium astronomiczne. Obiekt uznany za Pomnik Historii.

Lokalizacja: ul Katedralna 8, Frombork

Dostępność:
listopad - grudzień
poniedziałek - sobota: 9:00 - 15:30
styczeń - październik
poniedziałek - sobota: 9:00 - 17:00

WSTĘP WOLNY W PIĄTEK

Ceny biletów (do 20 zł)

www.frombork.iq.pl